• Maturita 2017

• HARMONOGRAM ÚSTNEJ FORMY INTERNEJ ČASTI MATURITNEJ SKÚŠKY 2017:

29.5.2017 (pondelok):

30.5.2017 (utorok):

31.5.2017 (streda):

1.6.2017 (štvrtok):

2.6.2017 (piatok):

PRAKTICKÁ ČASŤ OZ MS 2017, časový harmonogram skúšok:

4. B trieda, študijný odbor mechanik počítačových sietí

​4. C trieda, študijný odbor mechanik počítačových sietí

2. AP trieda, študijný odbor mechanik počítačových sietí

4. A trieda, študijný odbor programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení

4. A trieda, študijný odbor mechnik- elektrotechnik so zameraním na autoelektroniku

EČMS a PFIČ MS 2017

Organizáciu maturitnej skúšky (MS) v školskom roku 2016/2017 upravuje zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (§ 72 – § 93) a vyhláška č. 318/2008 Z. z. o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení neskorších predpisov.

Viac sa dozviete na www.nucem.sk

PREDMETY K MS

Žiak strednej odbornej školy a konzervatória s vyučovacím jazykom slovenským koná MS zo štyroch predmetov:

1. slovenský jazyk a literatúra,

2. povinný predmet zo skupiny cudzích jazykov,

3. teoretická časť odbornej zložky,

4. praktická časť odbornej zložky.

PRIHLÁSENIE NA MS

Žiak posledného ročníka študijného odboru v strednej odbornej škole a štvrtého ročníka šesťročného študijného odboru v konzervatóriu do 30. septembra 2016 písomne oznámi triednemu učiteľovi predmety, ktoré si zvolil na MS, aj predmety, z ktorých chce vykonať dobrovoľnú skúšku. Z predmetu zo skupiny cudzích jazykov oznámi aj zvolenú úroveň B1 alebo B2. Z predmetu, ktorý má viac častí MS, oznámi aj zvolenú časť/časti alebo formu internej časti MS. Žiak so zdravotným znevýhodnením oznámi aj spôsob konania MS. Zmenu predmetov, spôsobu vykonania alebo dodatočné prihlásenie na MS žiak písomne oznámi triednemu učiteľovi najneskôr do 15. októbra 2016. V osobitných prípadoch (dlhodobý pobyt v zahraničí, zdravotný stav žiaka) môže riaditeľ školy povoliť iný termín, najneskôr do 31. januára 2017.

Žiak môže vykonať IČ MS, ak úspešne ukončil príslušný ročník štúdia vzdelávacieho programu študijného odboru a ak vykonal EČ a PFIČ MS (bez ohľadu na výsledok týchto častí, ktoré žiak koná ešte pred ukončením posledného ročníka štúdia) a praktickú časť odbornej zložky. Žiak môže vykonať MS do troch rokov odo dňa, keď úspešne skončil posledný ročník strednej školy.

TERMÍNY MS

Riadny termín externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky bude v predmetoch:

a) slovenský jazyk a literatúra dňa 14. marca 2017 (utorok),

b) anglický jazyk, nemecký jazyk, francúzsky jazyk dňa 15. marca 2017 (streda),

c) matematika dňa 16. marca 2017 (štvrtok)

Mimoriadne skúšobné obdobie, náhradné a opravné skúšky

Mimoriadne skúšobné obdobie je určené na vykonanie náhradnej alebo opravnej MS. Náhradná skúška je určená pre žiaka, ktorý úspešne ukončil posledný ročník štúdia neskôr, maximálne do 15. septembra nasledujúceho školského roka, alebo žiakovi, ktorý sa pre vážne zdravotné problémy nemohol zúčastniť MS v riadnom termíne. Žiak sa však musí spravidla do troch dní od konania MS v riadnom termíne písomne ospravedlniť riaditeľovi školy a písomne ho požiadať o možnosť konania MS v náhradnom termíne.

Ak žiak neúspešne vykonal MS najviac z dvoch predmetov, školská maturitná komisia mu môže povoliť konať opravnú skúšku z týchto predmetov alebo časti skúšky z týchto predmetov. Žiak môže konať opravnú skúšku na svoju žiadosť najneskôr do troch rokov od ukončenia posledného ročníka strednej školy. Ak žiak neúspešne vykonal MS z niektorého predmetu aj na opravnej skúške, môže školská maturitná komisia povoliť konať druhú opravnú skúšku tohto predmetu na žiadosť žiaka, najneskôr do troch rokov od ukončenia posledného ročníka strednej školy.

Za prípravu a metodické riadenie priebehu externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky zodpovedá NÚCEM. Distribúciu zásielok s testami zabezpečí príslušný OŠ OÚ. Za organizačné zabezpečenie testovania v jednotlivých školách zodpovedá riaditeľ školy.

Príslušné OŠ OÚ určia termíny internej časti maturitnej skúšky, okrem písomnej formy, jednotlivým stredným školám v ich územnej pôsobnosti v čase od 22. mája 2017 do 9. júna 2017.

Náhradný termín externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční v termíne 4. – 7. apríla 2017. Dni konania náhradného termínu pre jednotlivé predmety určí NÚCEM na základe počtu prihlásených žiakov a zverejní ich najneskôr 27. marca 2017.

Opravný termín externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky pre školský rok 2015/2016 sa uskutoční v termíne 6. – 9. septembra 2016. Dni konania opravného termínu pre jednotlivé predmety určí NÚCEM na základe počtu prihlásených žiakov a zverejní ich najneskôr 1. augusta 2016.

Opravný termín externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky pre školský rok 2016/2017 sa uskutoční v termíne 5. – 8. septembra 2017. Dni konania opravného termínu pre jednotlivé predmety určí NÚCEM na základe počtu prihlásených žiakov a zverejní ich najneskôr 1. augusta 2017.

Žiakovi, ktorý neúspešne vykonal MS z viac ako dvoch predmetov alebo neuspel na opravných skúškach, môže školská maturitná komisia povoliť opakovať celú MS. Žiak môže na svoju žiadosť opakovať MS iba raz v riadnom skúšobnom období, a to najneskôr do troch rokov od ukončenia posledného ročníka strednej školy.