• Stredoškolská odborná činnosť

Zapoj sa aj TY do SOČ!

Stredoškolská odborná činnosť / skratka SOČ / je dobrovoľná záujmová činnosť žiakov stredných škôl, ktorej sa venujú v škole v čase mimo vyučovania.

Zaujímavý nápad súvisiaci so študujným odborom môžu žiaci prezentovať a byť ocenení. Svoju prácu môžu riešiť samostatne alebo za pomoci konzultanta. Výsledkom je samostatná práca, ktorá sa predkladá k odbornému posúdeniu. Vyvrcholením sú súťažné prehliadky prác SOČ, v ktorých žiaci obhajujú výsledky svojej práce. Súťažné prehliadky sú v SR jednotné a uskutočňujú sa v prvom polroku kalendárneho roku.

Organizačné zabezpečenie nájdete TU

Viac informácií a prihlášku do SOČ nájdete TU

Dokumentáciu a šablónu práce SOČ nájdete TU

Stredoškolská odborná činnosť 2018

Stredoškolská odborná činnosť je súťaž mladých talentovaných žiakov, ktorí vo svojom odbore napredujú ďalej a pracujú aj vo svojom voľnom čase.

Tento rok sa traja naši žiaci Adam Florek, František Stračina, Andrej Krkoška, 3. B trieda zúčastnili tejto súťaže a umiestnili sa na peknom 3. mieste v kategórii strojárstvo, hutníctvo, doprava.

V kategórii strojárstvo uspeli aj v súťaži Mladý tvorca a vyhrali 1. miesto.

Prezentovali svoju niekoľkomesačnú inovátorskú prácu - CNC frézovací a gravírovací stroj. Toto zariadenie na základe vlastného návrhu skonštruovali, zrealizovali výrobu niektorých častí, správne nastavili, zapojili prostredníctvom elektrokomponentov a vytvorili CNC program na obrábanie. Stroj je plne funkčný a využiteľný ako modelárska frézovačka, poprípade gravírovací stroj.

Gratulujeme.

Školské kolo SOČ

Stredoškolská odborná činnosť je určená pre nadaných a talentovaných žiakov, ktorí majú chuť tvoriť a pracovať aj mimo vyučovanie. Dňa 11. marca 2016 sa uskutočnilo školské kolo SOČ, v ktorom do krajského kola postúpili dve práce - M. Piliara, 3. C, A. Kollárovej a L. Pintéra, F. Meloša, M. Koterbu, 2. C. Prajeme im veľa úspechov.

Ukáž v čom si dobrý!

Organizacno-technicke_pokyny_38_rocnik_SOC

Ako si zvoliť tému a ako písať prácu

Ing. Eva Gregušová, koordinátor SOČ