• Združenie rodičov a žiakov

Združenie rodičov žiakov SŠ-SOŠE

Vážení priatelia školy, blíži sa odovzdávanie daňových priznaní a tým aj možnosť darovať z nich 2%.

Každé euro, ktoré darujete nášmu Občianskemu združeniu rodičov žiakov SŠ-SOŠE nám pomôže skvalitniť vyučovnie a odbornú prípravu žiakov, plánovať a finančne podporovať školské akcie.

TLAČIVO vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane >>

TLAČIVO potrvdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti >>

Podrobné informácie o tom "AKO DAROVAŤ 2%" sa dočítate TU alebo TU

S úctou a vďakou aj v mene žiakov a profesorov SŠ-SOŠE
          Andrea Kališková
          predsedníčka Združenia rodičov žiakov SŠ-SOŠE

RODIČOVSKÝ PRÍSPEVOK

Rodičovský príspevok pre školský rok 2019/2020 je možné posielať na účet Občianskeho združenia:

Číslo účtu: Prima Banka 4380011016 / 3100

SWIFT: LUBASKBX

Výška poplatku: 25,- € / šk.rok / žiak

Do správy pre prijímateľa je potrebné uviesť meno a triedu žiaka

ĎAKUJEME.

Spojovacím článkom medzi vedením školy a žiakmi v oblasti školskej a mimoškolskej činnosti je rodičovské združenie (Rada rodičov školy - RRŠ). Od školského roku 2013/2014 vzniklo na škole nezávislé dobrovoľné občianske združenie, ktoré sa zaregistrovalo pod názvom  Združenie rodičov žiakov SŠ-SOŠE. Má  právnu subjektivitu.

Združenie rodičov žiakov  je otvoreným združením nielen pre rodičov, ale i priateľov a priaznivcov školy, preto sa rozhodlo ponechať názov pri registrácii občianskeho združenia.

Najvyšším orgánom Združenia je Členská schôdza Združenia, potom  Rada rodičov, ktorú tvoria zástupcovia jednotlivých tried. Títo boli riadne zvolení na schôdzach triednych združení a majú plnú dôveru rodičov. Na svojich zasadnutiach prerokúva zásadné otázky výchovy a vzdelávania, rieši pripomienky rodičov. V tomto smere koordinuje činnosť jednotlivých triednych združení.

V súlade s poslaním Rady rodičov školy sa jeho činnosť zameriava hlavne na:

• výchovné a vzdelávacie otázky
          • pomoc pri zmiernení dôsledkov nepriaznivej finančnej situácie na prácu školy s ohľadom na žiakov

Pri riešení výchovných a vzdelávacích otázok je Združenie rodičov žiakov prostredníctvom svojich zástupcov v kontakte s vedením školy. Rodičia môžu predkladať svoje názory, námety, pripomienky a požiadavky týkajúce sa výchovy a vzdelávania svojich detí v rámci triednych aktívov RR. Ďalšou možnou formou spolupráce je priamy kontakt rodiča s vyučujúcim alebo vedením školy.

RR sa snaží zmierniť dopad nepriaznivej finančnej situácie. Preto podľa potreby, v rámci svojich možností, podporuje finančné požiadavky školy.

Príjmy Združenia rodičov  tvoria aj dobrovoľné príspevky, účelové príspevky a dary, ktoré v zmysle Stanov môžu byť prijímané na základe písomnej zmluvy. Takto získané finančné prostriedky sa ukladajú v peňažnom ústave Sberbank na účet číslo 4380011016/3100, z ktorého podporujeme rôzne aktivity.

Verím, že svojím prístupom rodičia opäť prispejú k zlepšeniu výchovno-vzdelávacieho procesu, ako tomu bolo v minulom školskom roku. Ďakujeme za finančnú podporu všetkým sponzorom, ktorí akokoľvek pomohli a pomáhajú škole.

"V celej Európe je známe, že rodičia majú primárnu zodpovednosť za vzdelávanie svojich detí. Škola je nato, aby pomáhala rodičom vo vzdelávaní svojich detí."

Stanovy Združenia rodičov žiakov SŠ-SOŠE nájdete TU